Jdi na obsah Jdi na menu
 


ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

,,Mé malované obrazy"

Obrazek

FANTAZIE SVĚTA a BRÁNA JSOUCNA

 ,,Krása obrazů mne vede podobně jako louka potěšuje oči

a jemně vlévá slávu Boží do lidské duše."    

 

,,Nejprve třeba míti obrazu plné srdce,

aby ho pak mohly býti plné oči."   

Josef Čapek

 ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  ,,Mé malované obrazy"

,,Maluji obrázky, obrazy a tak má tvorba se zabývá barvami. Ráda bych Vás seznámila jaké tyto barvy mají účinky a jak působí na člověka.“ 

Obrazek

Zvláštní vrásnění pro oko a pro duši

,,Kresba a malba" 

 ,,Kresba a malba je vyjádřením určité životní situace barvou a tvarem pro její lepší pochopení."

 

,,Intuitivní kresba nebo malba ukáže na vnitřní rozpoložení člověka, jeho pocitů, vztahů a plánů."

 

 ,,Obraz nebo obrázek vyjadřuje jedinečnost. Nikdo jiný nebude mít stejný obraz nebo obrázek s osobním symbolem, větou, znakem … a je možné je mít stále při sobě a používat je jako magnet pro určité události, setkání, harmonizaci vztahů, úspěšnost atd." 

 

 ,,Obrazy a obrázky jsou energetické jako vstup do  jednotlivých obrazů KRAJIN  BAREV."

 

,,Jsou vyjádřeny volbou a hrou barev, světlem a stínem, symboly a celkovou atmosférou. Je to spoluobjevování a vytváření svých životní snů."

 

 ,,Léčivá energie barev"

 

       ,,Léčivá energie barev se využívá již po staletí v různých léčebných procesech. Už staří Egypťané používali léčebné účinky jak v kosmetice tak i v lékařství samotném. Postupem doby však tato metoda, předávána pouze jako největší tajemství, upadla v zapomění."

 

     ,,Avšak s postupem moderní vědy se přišlo na to, že každá barva odpovídá určité vlnové délce, která určuje její intenzitu, a že by tato vlastnost mohla působit i na lidský organismus jako takový. Začaly se provádět pokusy, zprvu neměly uznání."

 

     ,,Ale zjistilo se, že barvu mohou vnímat i nevidomí – na pokusu, kdy byl do místnosti, natřené na určitou barvu, uveden slepý. Tomu se například v místnosti natřené na červeno zvýšila tělesná teplota a puls a v modré tomu bylo naopak."

 

     ,,Pod tíhou důkazů se vědci a lékaři začali zajímat podrobněji o tuto problematiku a došli k závěru, že i barvy mohou napomoci k uzdravení člověka jako celku."

 

  Obrazek

NEKONEČNÁ PROSTOUPENOST

      ,,Barva je velkou kosmickou léčivou mocí, která bezprostředně působí na duchovní buňky a oživuje je. Světlo a barva účinkují na protoplazmu těla. Pronikají a ovlivňují aktivitu těla tím, že v organismu vyvolávají vibrace."

,,Dejme tomu, že se správně stravujeme a přesto nejsme s to přizpůsobit si potřebné látky, pak vědecké využití jedné či více viditelných barev dopomůže tělu k tomu, aby umělo tyto látky zužitkovat."

 ,,Mé obrázky mají také duchovní podstatu"

Obrazek

ZEMITOST S OCEÁNEM SE SNOUBÍ

 ,,Symbol a barva společně tvoří obrázek a sledováním tohoto obrázku se nastartuje léčivý proces. Proto má být obrázek vystaven na viditelném místě a jeho účinek se posílí přiřazením vhodného drahého kamene, zapálené svíčky stejné barvy a také oblečením."     Vaše Ludmilka

 

 ,,Jak na nás působí barvy ?"

 ,,Barvy na nás působí různým způsobem – Růžová uklidní a uspává. Červená škodí lidem trpících na onemocnění srdce. Bílá pomáhá navazovat lidem rozhovor. Zelena povzbuzuje chuť do práce. Modrá potlačuje nevolnost – v letadlech. Naopak Žlutá barva vyvolává nevolnost."

 ,,Barvy ovlivňují zdravotní stav člověka. Barvy mohou uzdravovat a tento druh léčby se nazývá ,,chromatoterapie“nebo-li ,,Vnímání barev" – týká se to lidí, kteří nevnímají barvy stejně např. že na poruchy barevného zrakového vnímání trpí dva muži ze sta a jedna žena s tisíce."

,,Můžeme zvýšit dynamiku léčebného procesu upřednostňováním teplých barev."

 ,,Barvy jsou vibrace, které kmitají na vyšších frekvencích. Frekvence svých vibrací mají na nás barvy mocný vliv, nezávisle na tom, jestli jsme si je vědomi nebo ne."

 

 Účinky barev na lidský organismus :

ČERVENÁ – povzbuzuje nervovou soustavu a smysly, stimuluje krevní oběh.

ORANŽOVÁ – posiluje plíce a průdušky, stimuluje štítnou žlázu a žaludek a podporuje pevnost kostí.

 

ŽLUTÁ – stimuluje lymfatickou soustavu, senzorickou a motorickou nervovou soustavu, zvyšuje tvorbu hormonů.

 

CITRONOVĚŽLUTÁ – účinné působení na stavbu těla a mozku, čistí plíce, podporuje schopnost regenerace.

 

ZELENÁ – podporuje funkční rovnováhu těla a velkého mozku, stimuluje podmozkovou žlázu – hypofýzu, zabíjí choroboplodné zárodky.

 

TYRKYSOVÁ – odstraňuje akutní poruchy a léčí popáleniny kůže.

 

BÍLÁ – působí utišujíce, snižuje horečku, zmírňuje zápaly, svědění a podráždění, stimuluje epifýzu.

 

TMAVĚMODRÁ – působí utišujíce, stimuluje příštitné žlázy, odstraňuje nádory a vředy, utlumuje emociální návaly.

 

FIALOVÁ – povzbuzuje slezinu a bílé krvinky, snižuje horečku, uvolňuje svaly.

 

PURPUROVÁ – snižuje tělesnou teplotu, zpomaluje tlukot srdce, stimuluje (uklidňuje) funkci ledvin, zabraňuje krvácení plic.

 

TMAVĚČERVENÁ – harmonizuje citový život, zabezpečuje optimální tlak krve, stimuluje ledviny a nadledvinky.

 

ŠARLÁTOVÁ – stimuluje ledviny a nadledvinky, zintenzivňuje citový život, posilňuje pohlavní orgány, zvyšuje krevní tlak.

 

BÍLÁ – obsahuje celé barevné spektrum, a tím i barvu, kterou potřebujete. Nošením bílého oděvu a nebo vystavením se slunečním paprskům se využívá celé barevné spektrum.

 

ČERNÁ – nevhodná k jakémukoliv využití. Trvalé nošení černého oblečení vede k citelnému útlumu všech funkcí čaker a kdo je citlivý zjistí to velmi brzy. 

 

     ,,Různé vibrace barev na nás působí obzvláště prostřednictvím čaker.

Pro každou čakru je to jiná barva,

která je s ní v úzkém vztahu."

 

,,Magické poselství v obrazech"

,,Kresby a obrazy vždy cosi vyjadřují, mohou účinně zapůsobit i na naše podvědomí. Uvolníte-li se zahledíte soustředěně na jakýkoliv obrázek a obraz, máte příležitost zharmonizovat se  s okolním světem. Nabízí se vám možnost pochopit, že vše je propojené jemnými nitkami souvislosti a nic se neděje bez příčiny. Aktivujete tak svou intuici a budete se snažit orientovat mezi ději současnými a budoucími."

 

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

   ,,Obrázek a voda"

Léčivá voda

,,Pro podporu uzdravování lze použít léčivý obrázek. Takto vytvořený obrázek vyzařuje léčivou energii, která příznivě ovlivňuje člověka, který je s ním v kontaktu - začíná  léčebný proces našich problémů, uvědomujeme si příčiny svých nemocí.“

 ,,Na tento obrázek můžeme také postavit sklenici se  studenou vodou bez bublinek. Voda přebírá léčivé vibrace z barev obrázku a stává se tak okamžitým lékem na náš problém a proto ji nazýváme ,,Léčivá voda.“

 Obrazek 

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

,,Využijte vibraci baren"´

,,Svět kolem nás je pestrobarevný !!!"

,,Uvědomime-li si, že každá barva vibruje určitou energii, je jasné, že nás tato energie musí nějak ovlivňovat. A skutečně - barvy působí na naše emoce, psychiku a zdraví, můžeme ji zcela jistě využít ke zkvalitnění a obohacení svého života."

,,Stejně jako barvy, mají velký význam i čísla, které považoval řecký filozof Pythagoras za nejvyšší prvky vesmíru. Každopádně každý den, měsíc i rok mají své číselné vyjádření a každému z těchto čísel lze zároveň přiřadit určitou barvu. Propojíme-li sféru čísel se sférou barev, můžeme dosáhnout harmonizace barevné a čiselné vibrace, mnohé si usnadnit. Zvolíme-li pro ten, který den dopňky jeho barvy, obklopíme se jimi, měli bychom případné překážky i úskalí odhalovat a zdolávat do jisté míry snadněji. Získáme totiž vnitřní klid a potřebnou jistotou, posílíme své sebevědomí."

 

 

PŘÍKLADEM MOHOU BÝT TYTO BARVY V TYTO DNY :

 

Pondělí - energii do žil vám vlije barva červená

 

Úterý - posílí vás doplňky oranžové barvy

 

Středa - podporu hledejte u žlutých odstínů barev

 

Čtvrtek - nic nezkazíte, když u sebe budete mít něco zeleného

 

Pátek - vaši pomocnicí bude v tento den modrá barva

 

Sobota - vsaďte na barvy béžovou, růžovou či hnědou

 

Neděle - využijte působení jakýchkoli pastelových barev


WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW