Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovo MANDALA - MANDALA jako nástroj pomoci - Tvoříme MANDALU - Meditace nad MANDALOU - Jak vytvořit MANDALU?

24. 1. 2007

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Slovo ,,MANDALA"

kulatá originální mandala

,,Slovo mandala znamená magický kruh. Kruh symbolizuje nekonečno, opakující se pochody, jeho střed znázorňuje dokonalost a sjednocení. Buddhistické mandaly jsou považované za meditační pomůcky, mnichům tvoří předlohu pro určitou vizualizaci. V ezoterickém slova smyslu lze mandalu chápat jako „stvořenou bytost“ - nese poslání, jakýsi program. S tímto programem komunikuje naše podvědomí a vytváří určité prožitky, které jsou slovy nesdělitelné. Mandaly lze využít podobně jako afirmace. S jejich pomocí se můžeme zharmonizovat, naladit na vesmírné informační pole a případně z něj dokonce čerpat informace, které jsou našemu vědomí utajené. Namalujte si svou MANDALU a můžete sami na sobě účinek mandaly vyzkoušet."

,,MANDALA jako nástroj pomoci“

Obrazek

,,Mandalu si většina z nás představuje jako duchovní a mystický symbol, krásný a dokonale propracovaný obraz, jehož tvorba se řídí pradávnými pravidly, vycházejícími z univerzální harmonie. Aniž by se vzdala těchto vlastností, může mandala současně sdělovat i velmi konkrétní a užitečnou informaci. Symbol se mění v nástroj poznání a pomoci nemocnému člověku. A byť to zní dost neobvykle, tato pomoc je na ryze duchovní úrovni."

Mandala 1a

 ,,Mandaly vnášejí do duše člověka harmonii, zklidňuje psychiku a navíc působí na hmotné tělo. Mandalou se nemoc ovlivní na té nejjemnější úrovni."

 

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
 

,,Proč tvoříme MANDALU ?“

Mandala (léčivý obrázek)

  ,,Mandalu tvoříme pro pomoc v uzdravení, k porozumění, pro předcházení depresí, pro očištění prostoru, pro komunikativnost, pro zklidnění, pro nabrání energie."

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

  ,,Meditování nad MANDALOU"

http://kineziologie-brno.websnadno.cz/mandala-3-mala.jpg

,,Jsou různé druhy, jak se naučit meditovat. Nad mandalou to po určitém čase můžeme dokázat také !  Při naprostém zklidnění (v pozměněném vědomí) soustředíme svou pozornost na kruhovou mandalu a to provádíme tak dlouho, až přestaneme vnímat rozdíly mezi světem meditace, a pozemským světem fyzickým ! Cílem tohoto cvičení je, abychom se při koncentraci na kruhovou mandalu, ve stavu meditace, naučili odpoutat od každodenního života zde na Zemi ! Jedná se o odpoutání od pozemské roviny, a následného vstupu do stavu Prázdna, kde neexistuje ego ! Takto se naučíme zaměřit svou pozornost mimo sebe a na kruhovou mandalu ! Tvar mandaly představuje Všeobjímající Jednotu i Všeobjímající Mnohost !"

http://www.vestirnaisis.cz/userfiles/fotografie/normal/vestirna_isis_mandala_1.png

,,Mějte všichni odvahu se posadit nad Mandalou a přenést se tak do světa, který Vás uklidní ! Prostě Meditujte !"    Ludmilka

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

,,Jak vytvořit mandalu ?“

Obrazek

,,Je mnoho způsobů, jak mandalu vytvořit. Nejprve nakreslete jemnou čarou kružnici na list papíru. Kružnici následně vyplníme buď náhodně a necháme ruku volně malovat různé klikyháky a propletené čáry, nebo ji vyplníme konkrétním obrazem, který pochází například z našich snů nebo meditací. Uvnitř kružnice můžeme zachytit scénu z denního života nebo objekt, který nás fascinuje v přírodě. Vyplnění kružnice je první krok."

,,Umění mandaly je především nástrojem osobního poznání, proto vytvořením těchto symbolů vystihneme mnoho našich částí. Naše tělo je obsaženo v mechanické části kresby. Vidíme tak náš nervový systém dosud nepoznaným způsobem v pohybech, které byly potřeba k vlastní malbě. Náš stav myšlení je odražen ve formách a strukturách, které se objevují v kružnici a naše pocity jsou odraženy v použitých barvách."

Obrazek

,,Když je mandala dokončena, získáme zajímavý ucelený otisk toho, co se v nás odehrávalo v daný okamžik.“     Ludmilka

SPIRIT

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ