Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poltergeist a zvláštní zóny

1. 11. 2007

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% 

 

Obrazek

,,POLTERGEIST A ZVLÁŠTNÍ ZÓNY."

 

,,Proutkař se při své práci může setkat i s jinými fenomény. Mnoho míst, které se v paměti lidí zachovaly jako osudné, jako místa, kde se stalo neštěstí, je opředeno strašidelnými pověstmi. Také staré domy, zříceniny, ale i rozcestí bývají spojeny se zvláštními jevy. A setkáváme se s nimi i v panelových bytech."

 

,,Tyto jevy lze dělit do několika skupin. Nejčastěji se vyskytuje spontánní psychokineze ( německý termín poltergeist je nejvýstižnější, doslova: klepající duch ). Tento jev obsahuje podivuhodnou rozmanitost jevů a událostí:  pohyby a destrukce předmětů v domácnosti, házení bláta a kamení, vydávání různých zvuků včetně teleportace - záhadného mizení a objevování se předmětů v uzavřených místnostech, zásuvkách a skříních. Jde o schopnost organismu využít vlastní (zatím nepoznané ) energetické zdroje organismu nebo vnějšího prostředí na vykonání práce na dálku. Psychokineze má většinou spontánní charakter, vázaný na dlouhotrvající stresové stavy, obvykle v dětském nebo pubertálním věku."

 

 

,,Ano - já sama jsem měla tu čest se potkat s poltergaistem a věřte mi, bylo mi velmi těžko a strach se nedá ani vyjádřit - Ludmilka."

 

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO