Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posvátné MANTRY

31. 7. 2007

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

angel,,Mantra"angel

Obrazek

,,V hinduismu a buddhismu může být Mantra odvozena od slov nebo slabik související s určitým božstvem, nebo to může být zvuk bez konkrétního významu. Zvuky jsou používány jako nástroje při meditacích k očistění mysli a k získání duchovního vědění a síly. Přednášení mantry s příslušnou výslovností a intonací pry vytváří silné vibrace ve vesmíru. Například Buddhistické ,,Óm mani padme hum" se intonuje při hledání různých forem očisty těla a ducha. Mantry mají hodně společného s tradičními modlitbami, se kterými se můžeme setkat ve všech náboženstvích."

angelPosvátné mantryangel

http://www.bombastus.cz/out/pictures/0/mandala-sklo-mantra-om-namah-shivaya-900s51-orient-darky-bombastus_th.jpg

,,Mají úžasnou moc, působí na lidské podvědomí. K čemu všemu je lze využít?“

,,Mantra je myšlenka hlubokého významu, vyřčená a zhuštěná v jakési posvátné průpovědi."

„Přestaňte recitovat mantry a zřítí se vesmír i celý náš svět,“ říkával jeden z buddhistických mnichů.

,,Pomocí některých manter je prý možné získat nadpřirozené schopnosti, chránit se před útoky astrálních sil, posilovat  imunitu. Orientální pověsti říkají, že vše živé i neživé vzniklo z pouhého zvuku, ze slabiky ÓM, která je straší než vesmír."

,,Není to nic nepochopitelného.  I ve Starém zákoně tvoří Bůh svět pouhým slovem. „Nad vodami se vznášel duch boží,“ praví Bible. Není zde míněn oceán, ale moře vesmírné prázdnoty. Teprve kultivující Bůh svým slovem na počátku stvoří svět, dějiny se vším všudy. Jde o pozoruhodnou shodu s buddhismem, ale i hinduismem. Srovnání najdeme i v hebrejštině, jednotlivá písmena abecedy mají své číselné hodnoty.  Židé byli odpradávna  přesvědčeni, že jejich jazyk byl navržen samotným Bohem (Hospodinem), a proto je výjimečný.  Všechna písmena představují tvořivé elementy a obsahují v sobě nesmírná tajemství stvoření."

http://www.ottomusil.cz/kul/4122.jpg

Humboldka

,,Přesto se neubráníme dojmu, že o těchto mystériích  a moudrostech víme jen povinné minimum. Člověk by jim musel zasvětit celý život, nedělat nic jiného. I přesto by postoupil jen o malý krůček kupředu. Kdysi jsme nalezli grafické ztvárnění posvátné slabiky ÓM ve skalách poblíž malého západočeského městečka, necelých dvacet kilometrů od Plzně. V té době, před pětatřiceti lety, nebyla  u nás na trhu žádná duchovní literatura, natož buddhistická, jen omezeně vycházely publikace s křesťanskou mystikou.  A tak se u nápisu zastavovali výletníci a přeli se o jeho význam.  Kdo a proč tehdy u bývalého uhelného dolu Ziegler nakreslil ten buddhistický symbol?  Čarovný kout nazývaný „Humboldka“ byl později vybrán jako místo skládky, slabika ÓM zmizela pod tunami odpadu. A dnes? Vše staré odvál čas,  vede tudy dálnice."

SPIRIT

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ