Jdi na obsah Jdi na menu
 


STONEHENGE - jde o tajuplnou stavbu

30. 12. 2006

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 ,,Stonehenge“

Obrazek

,,Píše o jednom z největších tajemství moderní archeologie, které je veřejnosti už několik desetiletí utajováno. Týká se největšího anglického prehistorického monumentu Stonehenge."

,,Jde o tajuplnou stavbu obrovských opracovaných kamenů, které jsou postaveny v určitých úhlech a pravidlech do tvaru velikého kruhu. Nikdo dodnes neví k jakému účelu sloužily a jak vlastně byly postaveny. Jsou totiž staré 4 tisíce let. Každým rokem navštíví tuhle mimořádnou památku přibližně 700 tisíc turistů z celého světa. Ale ani v jednom průvodci není na lesklém křídovém papíře uvedeno, že tento unikátní starý kamenný kruh prošel ve dvacátém století zásadní přestavbou."
,,Většina kamenů, které dnes vidí miliony návštěvníků, je zde tak, jak je vidíme, necelých 50 let ! V letech 1901 až 1964 byly do současného kruhu postaveny pouze podle představ restaurátorů 20.století."

mysteriesofhistory.yw.sk

,,Tuhle informaci, ale v žádném průvodci nenajdete. Jen málo z toho, co dnes vidíme ve Stonehenge je původní a nedotčené. Když v roce 1901 zedníci zahájili přestavbu, byly úřady doslova zaplaveny stížnostmi obyvatel. Všechny své mravní zásady tehdy porušil tehdejší archeolog  John Ruskin, když veřejně prohlásil, že přestavba je lež. Ale přes všechny protesty se v pracích pokračovalo dál."

,,Christopher Chippindale, správce universitního muzea archeologie a antropologie v Cambridge prohlásil : Téměř všemi kameny bylo pohnuto a dnes jsou zasazeny v betonu. Ve všech oficiálních průvodcích jsou uvedeny údaje o rozměrech kamenného kruhu po obnově, v domnění, že mají mimořádnou historickou hodnotu."

,,Až ke kamenům se nedostanete. Je zde oplocení, a za oplocením za nemalý poplatek se jde po cestičce kolem dokola. Já jsem tam byla, a je to úchvatné místo!"    Ludmilka

Obrazek

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo