Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tvořící myšlenky

30. 12. 2006

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

 

 

 

,,Tvořící myšlenky“

 

Obrazek

Na počátku každého plánu je myšlenka. Sochař si napřed vše stvoří ve své hlavě, má představu o tom, jak má věc, kterou chce vyrobit, vypadat. Sochu již tedy vytvořil ve své mysli, zapojil do toho svou osobní představivost.

Dalším jeho dílčím úkolem je rozhodnout se (chtít) a začít přetvářet myšlenku do vnější reality. Neustále porovnává imaginární představu s tou skutečnou, vytváří, odstraňuje chyby a ladí ji. Má-li své myšlenky pod kontrolou a jsou-li nasměrované tím správným směrem, s největší pravděpodobností dosáhne svého cíle. Socha je hotova.

Obrazek

Lidé chodí kolem sochařova díla, jedni ji obdivují, druzí haní, ale jedno mají všichni společné. Ať je jaká chce, vůbec nikdo nepochybuje, že socha existuje. Svými myšlenkami

ji posilujeme v tomto hmotném světě až do doby, pokud ji někdo nezničí, nebo se nerozpadne (což všichni víme, že se jednou stane). Bereme ji jako reálný fakt.

 

Co kdyby však všichni lidé začali věřit, že socha, ačkoliv ji vidí, prostě neexistuje. Popírali by a ignorovali její existenci nejen veřejně, ale i ve svých myslích. Co by se s ní stalo? Vždyť jestli-že myšlenka tvoří a posiluje skutečnost, pak by socha musela zákonitě po určité době zmizet. Není to tak, že svými myšlenkami udržujeme hmotné věci zde na Zemi, ať už k nim máme jakýkoliv postoj ?

 

Zdá se Vám to absurdní ? Mnohem absurdnější je pro nás představa, že bychom věřili, že věc, kterou vidíme, neexistuje.

Obrazek

,,Víme, že musíme zestárnout, protože to každý říká a všude kolem se to děje. Víme, že se stářím přicházejí nemoci a také, že rakovina se nedá vyléčit. Co kdyby se tyto myšlenkové pochody změnily ? A zkusili bychom to napřed u sebe ?

Začali bychom věřit, že jsme zdraví, žádné nemoci nemáme, ani mít nebudeme, naše tělesná schránka se bude s přibývajícím věkem naplňovat silou a nevyčerpatelnou energií a náš mozek bude stále bystřejší."

 

,,Tento jev bude u nás fungovat, ale ostatní nás možná budou svými myšlenkami srážet k zemi. Avšak pokud kladně naladěných myšlenek bude víc, všichni uvidí, že to funguje a toto vstoupí do podvědomí lidí jako neměnný fakt. Tato událost bude posilována myšlenkami ostatních a nikdo se nebude podivovat tomu, že je to tak a ne jinak."

 

,,Není možné, že na stejném principu funguje všechno kolem nás ?"

 

 ,,Zamyslete se prosím…“             Ludmilka

 

Obrazek

 

 

 

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo