Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skvělé RADY do domácnosti

31. 12. 2018

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Používejte tyto rady:

,,Jsouli naše ruce po přípravě ryb či krájení cibule stále cítit, umyjte si je černým čajem a zápach hned zmizí!"

kuchynska sul15

,,Zašlý povrch dřezu dobře vyčistíme pomocí teplého octa nebo citronu s trochou soli."

,,Když mák před mletím na sucho opražíte na teflonové pánvi, bude mít intenzivnější aroma."

,,Chcete-li, aby vám krásně vonělo ložní prádlo, nalijte do úzké lahvičky aviváž a postavte ji otevřenou do rohu v šatní skříni, dobře ji zajistěte izolepou, aby se nevylila. Provoní vám celou skříň!"

,,Máte-li na sporáku skvrny, které nejdou odstranit ani tekutým pískem, použijte ocet. Ten nechte působit několik hodin. Kyselina octová změkčí zuhelnatělé části, které potom setřete houbičkou."

,,Používáte před vařením sušené houby? Tak je před vařením krátce povařte v mléce, budou jemnější a lépe stravitelné."

,,Také vám vadí, že i po umytí, cítíte z nožů nepříliš libou vůni cibule nebo česneku? Pokrájejte nožem sýrovou mrkev anebo čepel mrkví protáhněte jako při broušení. Nože budou bez zápachu a navíc ještě ostřejší."

,,Nepříjemných pachů a výparů v kuchyni se zbavíte, když na plotně na chvíli povaříte vodu s octem do které přidáte lžičku skořice."

,,Aby nepříjemná palčivost paprik zmizela, odstraňte všechna semínka a vnitřek pečlivě osolte. Nechte asi hodinu působit a potom opláchněte."

,,Mapy od soli na botách snadno odstrníte, když je otřete hadříkem namočeným do octa. Nezapomeňte potom obuv nakrémovat."

 

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo