Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barvy patří na talíř

20. 12. 2006

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Myslím si, že  ,,BARVY  PATŘÍ  NA  TALÍŘ“  a také vím, že : 

,,Barvy stále ještě nejsou doceňovány tak, jak by si zasloužily. Když je správně vybereme na oblečení či v interiéru, prokazatelně dobře působí na psychiku."

 ,,A tak není důvod, proč jim nevěnovat větší pozornost i při stravování.“

,,A to nejen při příležitosti slavnostního stolování, ale hlavně každý všední den, od rána do večera, protože tady jde také o souvislosti s nutriční hodnotou pokrmu. Terapie jídlem vybraným podle barvy se osvědčuje zejména ve chvílích skleslé nálady a únavy. Hlavní slovo na barevném talíři patří žluté, červené a zelené barvě. Pochopitelně jde o vybarvení přírodní, nikoli umělé.“

,,Žlutá“

Symbolizuje sluneční paprsky, které v člověku uvolňují pozitivní energii, přispívající k radostným pocitům. Splíny i případné deprese v jejím dosahu slábnou a zažívací trakt lépe funguje. Na talíři může tuto barvu představovat žlutá paprika, cukrová kukuřice, citrony, ale také vejce, citrusové nápoje nebo dezerty s ovocem.

,,Červená“

Působí obdobně, navíc ještě vzrušuje a podporuje různé vitální procesy. Často si velmi dobře poradí s úporným nechutenstvím a za pokus rozhodně stojí i v oblasti sexu. Kapsaicin, který je obsažen v paprikách, urychlí zlenivělou látkovou výměnu. Betakaroten z mrkve, ředkviček, rajčat a paprik účinně působí proti volným radikálům. Všechna tato zelenina a spolu s ní některé ovoce navíc dodávají bezpečný životabudič v podobě vitamínu C.

 

,,Zelená“

Odjakživa znamená naději, a ta zase přivádí člověka k příjemné rovnováze vnitřní i vůči okolí. Největší prospěch přináší listová zelenina, v níž se díky chlorofylu přeměňuje světlo na organické látky. Salát, špenát, brokolice a další zelené druhy zeleniny jsou vydatným zdrojem hořčíku, který ke své bezchybné funkci potřebuje celé tělo.

,,Posilující barevná skladba talíře počítá především se syrovou stravou. Přidáme-li k ní však kousek načervenalé šunky, vajíčko s krásným žloutkem, kousek zelené papriky, plátek zlatavého sýra a krajíček zemitě hnědého chleba, účinky barev se bezpochyby ještě zvýší. V podvečerních hodinách rozhodně není na škodu korunovat celý tento barevný zážitek sklenkou rubínově zářícího vína.“      ,,Tak dobrou chuť!“   Vám přeje Ludka.B

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář