Jdi na obsah Jdi na menu
 


KNIHA - Prohlédni si tuto Zemi a k zamyšlení STOPY v písku

27. 12. 2006

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Prohlédni si tu zemi - Cílek Václav

,,Ve své nejnovější knize Prohlédni si tu zemi Václav Cílek navazuje na své předchozí úspěšné tituly věnované především krajině a místům - Krajiny vnitřní a vnější, Makom a Dýchat s ptáky. Jádrem knihy jsou eseje věnované Praze a jejímu geniu loci, v dalších částech se pak autor zaměřuje jak na českou a moravskou krajinu (České středohoří, Jižní Čechy, Ostrava...), tak na místa, která ho oslovila na jeho zahraničních cestách za geologickými výzkumy (Súdán, Řecko, Turecko). Eseje o "krajinách vnějších" doplňují i texty metafyzičtějšího charakteru - o posvátnu Santiniho staveb, o prostoru spjatém s Janem Palachem či fragmenty z nikdy nedokončené čínské antologie. Knihu doprovázejí ilustrace výtvarníka Vladimíra Kokolii a 80 fotografií autora."

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Krásné a poutavé

,,STOPY v písku“

Obrazek

,,....Umírá životem těžce zkoušený starý člověk. V posledních okamžicích svého života rozmlouvá s Bohem a vrací se až do svých dětských let...;

Svůj život vidí jako stopy v písku na břehu nekonečného oceánu... .Vedle jeho chodidlových stop vidí ještě jedny a ptá se Boha, čí že jsou to stopy....? Bůh mu na to odpovídá, že ho provázel celý život. Ale najednou přijdou k místu "životnímu úseku", kde zůstaly jen jedny stopy. Člověk Bohu vyčítá: Vidíš Bože, v těch nejhorších a nekrušnějších dobách jsi mne opustil, protože tu vede jen jedna stopa.
Bůh odpověděl: ,,Člověče, neopustil jsem tě, ale nesl jsem tě na rukách......“

,,Pravdivý životní příběh k zamyšlení.“     Ludmilka

Obrazek

 ????????????????????????????????????????