Jdi na obsah Jdi na menu
 


O depresi

20. 12. 2006

,,Jen pár řádků !“

,,O depresi.“

Obrazek

Deprese je pocit ztráty. Deprese přichází vždy, když tvůj život opouští něco, s čím jsi byl svázán a v čem jsi nalézal odraz části svého já. Potlačovaný hněv se často mění ve sklíčenost, protože jsi nevědomky ztratil sebeúctu a tvá osobnost pozbyla celistvosti. Tím, že jsi potlačoval pocit hněvu, jsi k sobě nebyl upřímný.

Aby ses mohl vyléčit z deprese, musíš se naučit vymanit se z citových pout. Nejsnadněji toho dosáhneš, jestliže si uvědomíš, že nikdy nic neodchází z tvého života a že nic lepšího se v něm už neobjeví. Nemusíš přesně vědět, co to je, ani jak se to objeví a kdy. Musíš pouze ucítit tu dětskou, radostnou a důvěřivou nevinnost a očekávání, které v sobě už máš.

Smyslem ztráty někdy je, aby si lidé uvědomili, že se stali závislí ne nějaké věci nebo člověku, jakoby to byl zdroj jejich štěstí. Štěstí je nedílnou částí tvé přirozenosti. Nezávisí na vnějších okolnostech. V každém okamžiku se můžeš rozhodnout být šťastný. Budeš-li se ale rozhodovat, nepopírej pocity, které opravdu jsou v tvém nitru. To jsi dělal už příliš dlouho. Budeš se cítit mnohem šťastnější a zbavíš se deprese mnohem rychleji, pokud budeš upřímný sám k sobě i k ostatním.

,,Byla bych ráda – kdyby se Vám podařilo být - přece jen šťastnými !“     Ludka.B

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář