Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požehnání a dary

20. 12. 2006

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Článek, který nám vyjasní naši současnou situaci našeho probíhajícího žití !“

,,Požehnání a dary“

Obrazek

,,Kdyby se celá populace Země smrskla do vesnice o stu obyvatel, kde by ale zůstal zachován poměr všech rozdílů mezi lidmi, jak by potom taková maličká různorodá vesnička vypadala, tohle zkoumal lékař Hartner z nemocnice u Stanfordské university. "

Výsledek obrázku pro radost

Tady jsou výsledky:

Ve vesnici by žilo 55 asiatů, 21 Evropanů, 14 obyvatel západní polokoule a 8 Afričanů. Z toho by bylo 52 žen a 48 mužů. To znamená 30 bělochů a 70 barevných, nebo také 30 křesťanů a 70 lidí jiného vyznání.

89 by bylo heterosexuálů, 11 homosexuálů a pouhých 6 lidí by vlastnilo veškerý majetek světa. 6 by jich bylo z USA, 80 by žilo v domě, který by neodpovídal standardu.

70 z nich by neumělo číst, 50 by trpělo podvýživou, jeden by byl na prahu smrti, jedna žena by byla těhotná, jen jeden obyvatel této vesnice by měl vysokoškolské vzdělání a jeden by vlastnil počítač.

Takže žijete-li v celkem pěkném bytě, máte dost jídla a umíte číst, jste členem velmi úzké skupiny. Vlastníte-li k tomu ještě počítač, jste členem elity.

Pokud se ráno probudíte a budete více zdraví než nemocní, jste šťastnější, než milion lidí, který nepřežije tento týden.

Výsledek obrázku pro radost

Pokud jste nikdy nebyli ve válce nebo jiném konfliktu, nezažili utrpení, věznění, mučení nebo hladovění, tak jste na tom lépe než 500 milionů obyvatel tohoto světa.

Pokud můžete svobodně vyznávat svoji víru, aniž byste se museli obávat ponížení, zatčení, mučení nebo smrti, jste na tom lépe, než miliarda lidí, kteří takové štěstí nemají.

Pokud máte jídlo v lednici, oblečení na sobě, střechu nad hlavou a kde spát, jste bohatší než 3 čtvrtiny lidí na této planetě.

Máte-li peníze v bance a v peněžence a střádáte do kasičky, jste mezi 8 % nejbohatších lidí světa.

Pokud jsou vaši rodiče stále na živu a svoji, jste velmi vzácný případ.

Výsledek obrázku pro radost

A pokud slyšíte tyto informace, jste šťastnější než 3 miliardy lidí, kteří neumějí číst a nemají rádio.

,,Spočítejte si své požehnání a dary, které vám byly dány a říkejte i dalším, jaké mají výjimečné štěstí."

Výsledek obrázku pro radost

,,Myslím si, že právě Vy všichni, co jste si tento článek právě přečetli jste těmi požehnanými lidmi s výjimečným štěstím, a to Vás může těšit ! Tak jako mě !“   Ludmilka

Obrazek

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO