Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovina, varovné příznaky - Kozí farma - Vínem proti rakovině

22. 1. 2007

,,Kterýkoliv z následujících jevů či příznaků byste…“

,,Rakovina - varovné příznaky“

Obrazek

,,Kterýkoliv z následujících jevů či příznaků byste měli okamžitě konzultovat s lékařem.Jedná se o jedny z prvních známek rakoviny, kterou lze léčit úspěšně a s větší pravděpodobností, když se odhalí včas.“

Tyto příznaky mohou poukazovat i na řadu nerakovinných chorob, ale zjistěte jejich příčinu a rychle je začněte léčit :

Chronický kašel a vykašlávání krve, nehojící se boláky, vředy na kůži, krev moči nebo stolici, bulkovité nebo svraštělé místo na prsu, poševní obtíže s krvavým skvrněním, krvácení z pochvy mimo periodu, po styku, po přechodu, bulka na krku, nevysvětlitelné hubnutí, nechutenství z neznámé příčiny, bezdůvodná trvalá únava.

,,Předejdete tak nemoci a uchováte si zdraví.“     Ludka.B

Obrazek

 

 

 

Čo je príčinou rakoviny

 

Kedy je nutné vyhľadať lekára

 

Rakovina prsníka je v súčasnosti najčastejším druhom rakoviny u žien. Postihuje najviac ženy vo veku medzi 45 a 65 rokov, stále však vzrastá i počet mladších žien s týmto ochorením. Preto je dôležité poznať rizikové faktory a chodiť na pravidelné prehliadky. Žiadna žena by nemala zanedbávať tieto prehliadky a vyšetrenia u svojho lekára. Nádor vzniká väčšinou vo vnútornej hornej časti prsníka v blízkosti podpazuchovej jamky. V počiatočnom štádiu býva uzlík sice hmatateľný, ale väčšinou nebolestivý. V pokročilom štádiu sa môže prsníková bradavka stiahnuť a vylučovať tmavý sekrét. Na koži okolo bradavky sa môžu vytvoriť jemné hrčky.

 

Čo je príčinou:

 

Presné príčiny vzniku rakoviny prsníka nie sú známe. Určitú úlohu hrajú hormóny. Bolo však zistené, že za istých podmienok sa toto onemocnenie vyskytuje oveľa častejšie. Napríklad:

 

u bezdetných žien a žien, ktoré kojili len krátko, alebo nekojili vôbec,

u žien, ktoré boli pri pôrode prvého dieťaťa staršie ako 35 rokov,

u žien, ktoré mali prvú menštruáciu pred 12 rokom,

u žien, ktoré mali poslednú menštruáciu po 50. roku,

u žien, ktoré už rakovinu prsníka prekonal.

Otázka, či sú ženy, ktoré už mali nezhubné ochorenia prsníka ohrozené vo väčšej miere, nie je ešte jasne zodpovedaná. Takmer vo väčšine prípadov si odhalili ženy rakovinu prsníka sami a to - palpačným vyšetrením prsníka. Najvhodnejšia doba pre samovyšetrenie je obdobie krátko po skončení menštruácie, pretože v tejto fáze žena nepociťuje v prsníkoch napätie a stvrdnutie. Pri samovyšetrovaní je treba zistiť či sa v prsníkoch nenachádzajú uzlíky. Každá žena podrobný návod o samovyšetrovaní prsníkov obdrží u svojho gynekológa. Okrem toho by si žena všimnúť tieto varovné signály:

 

nerovnomerná veľkosť oboch prsníkov

neobvyklá bolesť, tlak alebo pocit napätia v prsníkoch

kožné zmeny na prsníkoch v podobe celulitídy

zmeny na prsných bradavkách

 

 

 

Kedy je nutné vyhľadať lekára:

Ak žena zistí u seba jednu alebo viac uvedených zmien musí okamžite vyhľadať svojho lekára. Zistenie niektorého príznaku neznamená, že ide o nádor. Navšteva lekára je iba preventívnym opatrením, aby sa dala vylúčiť rakovina, prípadne aby sa rakovina včas zistila. Lekár pomocou podrobnejších vyšetrení môže zistiť, či sa jedná o rakovinu alebo neškodné ochorenie prsníkov. Ak je rakovina prsníkov zistená a liečená v rannom štádiu, je ju možné vyliečiť. Lekár má k dispozícii rôzne vyšetrovacie metódy, napríklad manografiu. Bezpečné zistenie, či sa jedná o zhubný alebo nezhubný nádor sa dá pomocou histologickej analýzy vzorky tkaniva. Rakovina prsníka sa musí liečiť vždy operatívne.Čím skôr je nádor zistený, tým menší je potrebný operatívny zásah. Po operatívnom zásahu sa následne pristupuje k liečbe ožarovaním a k chemoterapii. Po amputácii prsníka je možné sa podrobiť plastickej operácii. Existujú aj operácie, pri ktorých sa môže prsník zachovať. Rakovina prsníka sa dá v dnešnej dobe vyliečiť, ak je včas zistená, preto by v dnešnej uponáhľanej dobe mala každá žena viac dbať o svoje zdravie.

 ---------------------------------------------

,,…se specializuje na produkci kozích bioproduktů.“

,,Kozí farma - Dvůr Ratibořice“

Obrazek

 

Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci kozích bioproduktů. Široká škála kozích výrobků od jogutů až po sýry je vyráběna v mlékárně, která je součástí farmy. V současné době je na farmě chováno cca 225 kusů koz plemene koza bílá krátkosrstá.

 

,,Prodej výrobků“

 

Každou sobotu je od 15.00 do 17.00 provozován domácí prodej kozích výrobků na farmě, nebo můžete navštívit seznam prodejen zdravé výživy,se sortimentem.

 

Dále se farma zabývá chovem ovcí masného plemene Suffolk.

 

,,Rostlinná výroba“

Nedílnou součástí zemědělské činnosti je i rostlinná výroba a poskytování souvisejících služeb. Farma obhospodařuje cca 275 ha zemědělské půdy, z čehož je 100 ha vyčleněno v ekosystému pro potřeby chovu ovcí a koz. Na zbývajících 175 ha je provozováno tradiční zemědělství ( pěstování pšenice, řepky atd..).

 

V současné době je na farmě zaměstnáno 7 zaměstnanců. Farma získala v roce 2003 ocenění Farma roku, kterou každoročně vyhlašuje Asociace soukromých zemědělců.

 

,,Historie Dvora Ratibořice“

Hospodářské reformy císaře Josefa II. ovlivnili začátkem 19.století na šlechtických majetcích výstavbu zemědělských objektů pro rostlinnou a živočišnou výrobu. Nové technologické postupy zvýšily s efektivností zemědělské výroby i nároky na nové hospodářské budovy. Z této doby pochází i dvůr v Ratibořicích.

 

Dvůr byl až do roku 1924 v majetku panství rodu Löwenstein z Lesenic. Po provedené pozemkové reformě vznikl v Ratibořicích tkz. zbytkový statek. V tomto roce byl také odkoupen od hraběnky Pauliny von Löwenstein otcem dnešního majitele, který na dvoře hospodařil až do roku 1948. Během druhé světové války byla na statku zřízena vojenská nucená správa.

 

Bez náhrady byl v roce 1948 vyvlastněn veškerý majetek komunistickým režimem a provedena tkz. druhá pozemková reforma. Původní majitel byl bezdůvodně vězněn a jeho děti byly perzekuovány za svůj původ. V rámci kolektivizace zemědělství přešel majetek do užívání zemědělského družstva.

 

Značně zdevastovaný statek do svého vlastnictví převzal dědic původního majitele v roce 1992 a začal jako soukromně hospodařící rolník hospodařit.

 

,,Ocenění výrobků  - Biopotravina roku 2003“

Výrobky kozí mléčné stravy BIO z kozí farmy Ratibořice se staly vítězem soutěže "Česká biopotravina roku 2003“, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství a PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.

Ocenění bylo uděleno za vynikající chuťové vlastnosti, širokou škálu výrobků velmi příjemné balení z uživatelského hlediska a jednotný vizuální styl obalů a tím rychlou identifikaci a nezaměnitelnost výrobku na trhu.

 

,,Porota dále ocenila zdravotní přínos výrobků z kozího mléka, zejména jako alternativu ke kravskému mléku pro alergiky.“     Ludka.B

 

Tyto stránky naleznete zde :

www.kozimleko.cz

 ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

,,Vínem proti rakovině."

Obrazek

,,Umirněné pití vína má podle výzkumu vliv na rakovinu vaječníků, protože snižuje riziko této choroby. Ženám po přechodu je doporučovánapřiměřená dávka denně. Ta sníží kardiovaskulární riziko, které u nich s ubýváním ženského hormonu estrogenu vzrůstá. Navíc resveratrol, polyfenol, který ve zvýšené míře obsahují jak červená, tak i bílá tuzemská vína, má fytoestrogenní účinky, tedy přispívá k mírnění klimakteria a osteoporózy. A jako solný antioxidant by se mohl podílet i na brzdění buněčných změn, které mohou vyvrcholit rakovinou."

 

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Milá Ludmilko...

(Lucie, 25. 11. 2007 11:37)

Dobrý den mnohokrát děkuji za vaší odpověd ráda bych vám poslala více informací ale máme poruchu na odesílání e-mailu a proto bych byla ráda kdyby jste poslala nejprve e-mail vy mě jelikož mě fungují pouze rychlé odpovědi můj e-mail je smudlinecka84@seznam.cz děkuji s pozdravem Lucie a Davídek

Milá Lucie...

(Ludmilka, 24. 11. 2007 23:39)

Pozdravuji Vás a myslím si, že se pokusím na Vaší otázku nalézti odpověď ! Váš dvouletý syn podle Vašeho mínění je hyperaktivní a unavenost se nedostavuje - vypadá to, že je to Indigové dítě a to je samosebou velmi báječné a vyjímečné ! Nepolekejte se - já totiž sama mám dcerku a ta je také takovým Indigovým dítětem ...Jsou velmi inteligentní a citliví. Pomůžu Vám tehdy paní Lucie pokud napíštete mi na můj e-mail Ludka.B@seznam.cz více informací o synovi a to jeho datum narození a v kolik hodin se narodil a místo, který den v týdnu a jak se jmenuje - jméno a příjmení a pak se dozvíme více a může to mít také souvislost s těma flíčkama - hlavně nesklánějte hlavu a myslete pozitivně - to je základem - věřím tomu, že Váš syn je skvělý ! Těším se na Váš e-mail a tak budeme společně spolupracovat dále - mnoho sil a odvahy a synovi posílám pohlazení do dálky a Vám paní Lucie přeji jen samé krásné dny ! Ludmilka

rakovyna

(Lucie, 24. 11. 2007 21:13)

Mám dvouletého syna který je hyperaktivní bez známek unavenosti a v nedávné době jsem zjistila že na hlavě se mu utvořily dva flíčky bez vlasů které se zvětšují .... Náše paní daktorka tvrdí že jsou to rodová znaménka ale já se obávám že je to něco jiného... mohl byste mi někdo poradit pokud jste se stím setkal co by to mohlo být????Předem děkuji za odpověd....