Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toto bylo napsáno...

27. 12. 2006

,,Toto bylo napsáno na listině, která byla nalezena v chrámu sv. Pavla v Římě l.p. 1696 :“

,,ObrazekJdi klidně uprostřed rozruchu a spěchu a vzpomeň, jaký MÍR může být v tichu, dokud je to možné a bez ztráty tváře - vycházej se všemi lidmi."

,,Říkej jim svou PRAVDU tiše a jasně. Také oni mají svůj příběh. Naslouchej ostatním, třeba i omezeným a nevědomým."

,,Vyhýbej se hlučným a svárlivým osobám. Otravují ducha ! Jestliže se budeš srovnávat s jinými, můžeš se stát domýšlivým nebo malomyslným. Neboť vždy se najdou lidé větší i menší než Ty !"

,,Raduj se stejně z toho, čeho jsi dosáhl, jako ze svých plánů. Udržuj zájem o svou vlastní životní cestu, jakkoliv skromnou, je to opravdové bohatství. Žij v proměnlivém duchu. Buď opatrný ve svých záležitostech, neboť svět je plný podvodu, ale nenech se tím zaslepit. Mnoho lidí zápasí o velké ideály a všude je život plný hrdinství. Buď sám sebou !"

,,Zvlášť nepředstírej city a nestav se cynicky k LÁSCE. Neboť tváří tvář vší vyprahlosti a rozčarování je LÁSKA věčně svěží jako tráva."

,,Přijímej klidně, co Ti radí léta. Až přijde čas, s půvabem odlož vše, co náleží mládí."

,,Rozvíjej SÍLU DUCHA, aby tě mohla ochránit v nenadálém neštěstí. A netrap se představami. Mnoho obav se rodí z únavy, nudy a samoty. Buď k sobě přísný, ale ne tvrdý."

,,Jsi DITĚTEM VESMÍRU, ne méně, než stromy a hvězdy. Máš právo být zde ! Ač je Ti to jasné nebo ne, vesmír se nepochybně rozvíjí. Tak jak má…!"

,, Žij přesto v pohodě s Bohem, jakkoli si to představuješ. Ať jsou Tvé úkoly a usilování v hlučném zmatku života jakékoliv."

,,Udržuj POKOJ VE SVÉ DUŠI. Přes všechny nedokonalosti je to krásný svět. Neumdlévej. Jdi za štěstím !"

 ,,Ano – dojdete i Vy všichni ke štěstí – pokud poslechnete slova, která k Vám promlouvají z hlubin moudrých časů !“     Ludka.B

Obrazek


,,Zákazy našich předků"
 
,,Zákazy se ve vanočním a předvánočním období týkaly hlavně svátku sv. Lucie, ke dni Mláďátek, Tří králů a ke Štědrému dni. Některé prokazují zjevnou souvislost s uctíváním duší zemřelých. Zákaz zametat během Štědrého večera vyvolával přesvědčení, že zametáním by mohly být zraněny duše zemřelých předků. Stejný důvod měl i zákaz zvedání spadlých předmětů, bílení stěn, mletí obilí, tlučení plodin,prudké vstávání od stolu a vynášení popela. Byly zakázány takové pracovní činnosti jako je pletení, navíjení, tkaní, předení, vázání a šití. Pomstou by byla neúroda a tu si nikdo nemohl dovolit. Na Mlaďátka (28.prosince) se nesmělo prát, protože by byly pradleny celý rok unavené. Na Štědrý den se nesmělo nic kupovat, prodávat, půjčovat, sedět proti dveřím, protože by lidé na sebe přivolali pohromu a zlobu duchů."
 
,,A co si myslím o tom já sama ? Že dosti z těchto zákazů dodržovala i má babička a myslím si, že věděla proč !"
Ludka.B
 
ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář