Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vysvětlení problematiky života

20. 12. 2006

,,Přečtěte si a poznejte …!“

,,Vysvětlení problematiky života.“

Obrazek

První den Bůh stvořil krávu a řekl : Musíš jít na pole a po celý den budeš v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko člověku. Dám ti na to 60 let života. Kráva odpověděla : Takový tvrdý život je moc dlouhý.Nech mě žít jen dvacet let, zbývajících čtyřicet ti vrátím. Bůh souhlasil.
Druhý den Bůh stvořil psa a řekl: Budeš celý den sedět u dveří domu tvého pána a štěkat na každého, kdo půjde kolem. Dám ti na to 20 let života.
Pes odvětil : Štěkat na každého dvacet let je moc těžký úděl. Dej mi jen deset let a těch zbývajících deset ti vrátím. A Bůh souhlasil.
Třetí den Bůh stvořil opici a řekl : Bav člověka, dělej hloupé věci a donuť lidi se smát. Máš na to 20 let života. Opice byla proti : Dvacet let mám ze sebe dělat blázna - ani náhodou. Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také ! A Bůh souhlasil.
Čtvrtého dne Bůh stvořil člověka a řekl: Spi, jez, hraj si, miluj se a užívej si života. Nedělej nic, jen se bav. Dávám ti na to 20 let života. Člověk vykřikl : Cože, jen dvacet let ? Ne, ne, to nejde. Podívej, Bože, uděláme to takhle : Kráva ti vrátila čtyřicet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to dělá dohromady osmdesát let života. Souhlasíš ? A Bůh souhlasil.
,,Od té doby člověk prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se a užívá života a o nic se nestará. Dalších čtyřicet let dře jako vůl, aby uživil svoji rodinu. Pak deset let ze sebe dělá šaška pro pobavení svých vnoučat a posledních deset let je to starý mrzout, který štěká po všech lidech okolo.

,,A to je konec, přátelé ! Proto se mějte rádi.“     Ludka.B

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář