Jdi na obsah Jdi na menu
 


I rostliny potřebují lásku a Mohou květiny cítit bolest ? Skvělé nápady do zahrady - video

24. 11. 2012

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 

,,I ROSTLINY POTŘEBUJÍ LÁSKU !"

,,Rostliny mají zhruba dvacet vjemových pocitů, říká Dr. František Baluska, buňkový biolog z university v Bonnu. Cítí hudbu ve svých membránách buněk, rozlišují roční období, odpovídají na nebezpečí pachovými látkami a také reagují na lidi."

,,Již před roky testoval americký biolog Cleve Backster pocitový život rostlin. Napojil list DRACENY na elektrodu polygrafu. Pak dal rostlině vodu a ona zareagovala okamžitě jako člověk, který je vzrušený. Když se k rostlině přiblížil do těsné blízkosti s hořící zápalkou, přístroj také zareagoval."

,,Že se rostliny vzájemně varují, o tom je přesvědčený i hamburský fyzik Volker Arzt. Prověřil, že při napadení škůdci se rostliny varují a přivolávají vosičky, aby zlikvidovaly škůdce. To provádějí pachovými látkami, které se tvoří v listech."


OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Mohou květiny cítit  bolest ?" Tisk

,,Květiny mohou cítit, vidět, rozeznat chuť, slyšet, mít soucit a vědět, jak je pozdě. Kromě toho jsou vědci přesvědčeni, že mají i duši. Jejich možnost vidět jim umožňují jejich světelné senzory, které mají podobnost s lidským okem. Že mají hmat, dokazují pnoucí rostliny, a že cítí, potvrdili vědci u rajčat. Jestliže jsou napadeny nepřátelským hmyzem, vypustí poplašný pach, které jiné rostliny bleskově cítí a zmobilizují patřičnou obranu. Naproti tomu pachovými signály povolají na pomoc zachránce v oblasti hmyzu. Při zraněních mají možnost se samy vyléčit a rány zahojit."

 

Týdeník Spirit

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Skvělé něpady do zahrady

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo