Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzelné ZAHRÁDKY a Největší a nejtěžší KVĚT na světě

10. 9. 2006

heart   heart   heart   heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart    heart

Obrazek

,,Vycházíme z poznání, že příroda nám nabízí vše,

co potřebujeme k dosažení optimálního fyzického zdraví a krásy." 

  Obrazek

 

,,ZAHRÁDKY  -  ZAHRADY" 

 

,,Zahrada – zahrady – kouzelné to pojmenování pro mnohé lidičky. Jelikož je to jejich štěstíčko, které jim přináší úlevu od každodenních starostí a mnohých denních úkolů, které musí splnit. Zahrada je pro ně oázou klidu s odpočinkem, ale také inspirací jejich duší. S velkou láskou ji opatrují a věnuji své zahradě veškerý volný čas.“

       Obrazek

 ,,Zahrada se záhony je zároveň lékem a to svou krásnou barevností pro pohlazení oka, svými vůněmi lahodí našemu čichovému smyslu a mnoha vitamíny nám dodává zdraví a vitalitu. Nezapomeňme na bylinky, které přinášejí úlevu od bolesti buď samostatné a nebo v různých směsích."

Obrazek

,,A co potom okrasné keře i s plody. Stromy a jejich síla okamžiku jara, léta, podzimu a zimy. Nádhera s úžasem se kloubí a barevnosti snoubí.“

     Obrazek 

,,Veškeré zahrádky a zahrady, ať přináší Vám všem jen samé štěstí, radost a uspokojení. A ať jsou nadále Vašimi překrásnými koníčky a Vaší chloubou !“ 

Ludmilka   

 

Obrazek

 

,,Japonský zahradník je přirovnáván k malíři: výsledkem jeho práce na ohraničeném prostoru je umělecké dílo."

 

Obrazek

 

,,Dodnes hluboko smekáme před hluboce promyšlenými a s citem pro detail koncipovanými zahradami, byť ty nejstarší z nich vznikly už před mnoha staletími, navíc na vzdáleném okraji asijského kontinentu. Jaké jsou tradiční čínské a japonské zahrady a jak jejich filozofie promlouvá k modernímu člověku žijícímu v přetechnizovaném světě ?"

Obrazek

,,Lze-li je vůbec stručně popsat,

jaké japonské zahrady jsou ?"

 

Obrazek

 

,,Jsou cestou za dokonalostí výrazu, lépe řečeno jejím cílem. Byla to cesta dlouhá a nesnadná. Japonské zahrady jsou výsledkem práce lidských rukou a talentu, jsou to vpravdě umělecká díla typická svou prostotou, uměním náznaku, útlumu citů a barev. Tvorba tradičních japonských zahrad vyžadovala člověka s čistou duší, schopného sebekázně, ochotného podřídit se zákonům umění zahrad a zároveň schopného je tvůrčím způsobem překročit. Japonský zahradník pracuje s prostorem ohraničeným plotem podobně jako malíř se svitkem papíru. Zahrada vyjadřuje symboliku spojenou s představou dlouhého života, lidského štěstí i smutku, vztahu člověka k přírodě."

Obrazek

,,Tradiční japonské zahrady uměleckým způsobem vyjadřují dynamiku spojení prostoru s jeho obsahem a jsou těsně spojeny s člověkem, jsou cestou ke klidu a uvolnění."

 Obrazek

,,Zámecká zahrada - v celé své kráse"

Obrazek

,,Jezírko na zahradě - pro pozitivní energii."

Obrazek

,,Záplava květin je pohlazením pro naše srdce."

Obrazek

,,Na záhonku to vše kvete !"

Obrazek

,,Okrásné keře potěší každého milovníka."

Obrazek

,,Čistota na zahrádce je velmi důležitá !"

Obrazek

,,Cestičky na zahrádce dodávají tu správnou náladu."

Obrazek

,,Neuvěřitelná Krása barevného ladění."

Obrazek

,,Jen tak - pro potěšení oka."

Obrazek

,,Záhonky různých tvarů."

Obrazek

,,Pro odpočinek - vhodné místo - lavička."

Obrazek

,,Každý kvítek nám přináší radost."

Obrazek

 ,,Vysoké potěšení rostlinek pro kolemjdoucí."

Obrazek

 ,,Sluníčková barvička v zeleni - upoutá !"

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Největší květ a nejtěžší KVĚT na světě"

Květ rafflesie měří v průměru až jeden metr

,,Ten by měla mít mezi rostlinami s jednotlivými květy raflézie Arnoldova, která roste v tropických pralesích jihovýchodní Asie. Její chlouba měří v průměru přes metr a může vážit i více než deset kilogramů! Je tedy zároveň i květem nejtěžším."

ZU:MA

,,Raflézie jsou zvláštní rostliny bez kořenů, stonků i listů. Rostou na kmenech a kořenech lián stromové révy rodu Tetrastigma, z nichž pro sebe čerpají vodu a živiny. Neobsahují zelené barvivo chlorofyl, nejsou proto schopné fotosyntézy. V tropických pralesích jihovýchodní Asie najdete asi 30 různých druhů raflézií, přitom většina patří k ohroženým. Raflézie Arnoldova získala název po zakladateli Singapuru siru Thomasi Stamfordu Rafflesovi, který ji jako první popsal, a po botaniku Josephu Arnoldovi."

http://galerie.vlastovka.info/albums/userpics/10001/Rafflesia-arnoldii.jpg

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ