Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěstování VÍNA - KNIHY:Zahradničení den po dni a LEVANDULE - I rostliny potřebují lásku - Mohou květiny cítit bolest?

24. 11. 2012

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Pěstování vína"

Hroznové víno je učiněný všelék, nejen v kapalné formě. :-)

www.zdravesprirodou.cz

,,Jiří Mařan poradí, jak správně pěstovat hroznové víno v našich klimatických podmínkách."

Hobby naší doby 1.12.2018 - zadejte do vyhledávače:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10314241266-hobby-nasi-doby/218562223000035/video/660645

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Zahradničení den po dni - Velký zahradnický rádce - Böhmig Franz

,,Velký zahradnický rádce 1686 rad, 532 kreseb. Velmi podrobná zahradnická příručka, která přináší komplexní informace o všech aspektech práce na zahradě. Jednotlivé rady jsou seřazené podle měsíců a zároveň očíslované od jedné do 1686. V zadní části je více než sto stran přehledných tabulek, které nabízejí tipy shrnuté v kostce."

Levandule - Recepty, návody a tipy pro pěstování, výrobu domácí kosmetiky, tvoření dekorací a vaření s levandulí - Koníčková Mirka

,,Kniha Levandule by neměla chybět žádnému milovníkovi a obdivovateli této úžasné bylinky. Určena je ale i těm, kteří krásu a přitažlivost levandule objevili teprve nedávno a chtěli by o jejím pěstování a možnostech využití vědět co nejvíce.
Na stránkách knihy se dozvíte, odkud levandule pochází a jaká je její historie. Seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování. Poodhalí tajemství léčivých vlastností levandulové silice."
,,Naučíte se vyrábět levandulové přípravky určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků.
Nechybí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingrediencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma."

Levandule - Vše, co nutně potřebujete vědět... - Tréglová Lenka, Ponešová Anita

,,Kultovní fejetonistka Lenka Tréglová a grafička, experimentátorka a autorka mnohých receptů Anita Ponešová pro vás napsaly knihu o levanduli. Na 112 stránkách se dozvíte vše, co nutně potřebujete vědět, abyste ji mohli pěstovat, inhalovat, vařit z ní a péct s ní, vyšívat a koupat se v ní. Proč levandule? Tato bylina je jedinečná. Nic nevoní jako ona a ani ona se nesnaží vonět jako cokoliv jiného. Uklidňuje tělo i duši. Je však také náročná. Přimět ji, aby vykvetla v květináči, se vám (bez naší knížky) povede jen zázrakem. A dostat z ní třeba takový esenciální olej, to vyžaduje pekelný žár a nebeskou trpělivost."

 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,I ROSTLINY POTŘEBUJÍ LÁSKU !"

,,Rostliny mají zhruba dvacet vjemových pocitů, říká Dr. František Baluska, buňkový biolog z university v Bonnu. Cítí hudbu ve svých membránách buněk, rozlišují roční období, odpovídají na nebezpečí pachovými látkami a také reagují na lidi."

,,Již před roky testoval americký biolog Cleve Backster pocitový život rostlin. Napojil list DRACENY na elektrodu polygrafu. Pak dal rostlině vodu a ona zareagovala okamžitě jako člověk, který je vzrušený. Když se k rostlině přiblížil do těsné blízkosti s hořící zápalkou, přístroj také zareagoval."

,,Že se rostliny vzájemně varují, o tom je přesvědčený i hamburský fyzik Volker Arzt. Prověřil, že při napadení škůdci se rostliny varují a přivolávají vosičky, aby zlikvidovaly škůdce. To provádějí pachovými látkami, které se tvoří v listech."

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

,,Mohou květiny cítit  bolest ?"  

,,Květiny mohou cítit, vidět, rozeznat chuť, slyšet, mít soucit a vědět, jak je pozdě. Kromě toho jsou vědci přesvědčeni, že mají i duši. Jejich možnost vidět jim umožňují jejich světelné senzory, které mají podobnost s lidským okem. Že mají hmat, dokazují pnoucí rostliny, a že cítí, potvrdili vědci u rajčat. Jestliže jsou napadeny nepřátelským hmyzem, vypustí poplašný pach, které jiné rostliny bleskově cítí a zmobilizují patřičnou obranu. Naproti tomu pachovými signály povolají na pomoc zachránce v oblasti hmyzu. Při zraněních mají možnost se samy vyléčit a rány zahojit."

Týdeník Spirit

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO