Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vidina nemoci - Babička - Dědictví - Poutní místo - Andělé - Ztracené číslo

19. 4. 2008

 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Obrazek

 ... VIDINA NEMOCI - VIDINA NEMOCI ...

,,V létě roku 1989 jsem šla pro svou tří a půl letou dcerku do školky. Děti si hrály venku, vešla jsem na zahradu a očima hledala Petrušku. Když jsem ji uviděla, přišlo mi zcela nečekaně na mysl hrozivé slovo - leukémie. Šly jsme z malou na zmrzlinu a při čekání ve frontě jsem si v duchu říkala, jak mě něco takového mohlo napadnout. Dceruška onemocněla před Vánocemi chřipkou, její stav se dlouho nelepšil a tak šla na odběr krve. Potom musela do nemocnice a lékař mi přál, aby všechno dobře dopadlo. Následoval telefonát a strašná diagnóza - leukémie. Během léčby v měsíci dubnu dcerka zemřela. Život šel bolestně dál, před Vánocemi jsem ale již věděla, že čekám další dítě. S touto zprávou jsem šla nejprve na hřbitov, za Petruškou. Ta se totiž narodila právě v čase vánočním, na Bohumilu. Čas jde dál a druhé dceři Pavle je už šestnáct let. Na Petrušku, ale stále vzpomínáme."

( Jiřina H., Šluknov )

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

... BABIČKA - BABIČKA ...

,,S paní Jiřkou jsem se seznámila před dvaceti lety. Pracovala jsem s ni v jedné kanceláři Univerzitní knihovny. Byla to milá, usměvavá žena a časem jsme navázaly hluboké přátelství. Já během roku otěhotněla a šla na mateřskou dovolenou, narodila se mi třetí dcera. S paní Jiřinou jsme si psaly, telefonovaly a navštěvovaly se. Potom onemocněla, diagnóza zněla - rakovina. Prošla několika operacemi, ale držela se skvěle. Když jsem u ni byla naposledy v roce 2006 nabídla mi tykání. Řekla jsem ji, že ji vnímám spíše jako Babičku a jestli souhlasí budu ji tak říkat. Přijala to s radostí. Loni byla velice unavená a častěji pobývala v nemocnici. Na konci roku jsem ji několikrát telefonovala, ale telefon nikdo nebral. Sedmého ledna jsem byla v práci a po poledni jsem měla pocit, že je někdo u mě, že mě pohladil po levé straně hlavy. Vzpomněla jsem si okamžitě na babičku a hned jsem ji zavolala. Telefon zvedl muž, který mi řekl, že je v nemocnici a že ji můžu navštívit. Vypravila jsem se tam v sobotu a tam mi řekli, že ji odvezli do Hospicu v Rajhradě. Jela jsem za ni, řekla mi spoustu věci a myslela si, že mě za ni poslala její rodina a pak 16.ledna zemřela. Tušila, že odchází z tohoto světa a dala mi to mimosmyslově vědět. Stále vnímám, že náš vztah nebyl přerušen."

( Hana Š., Brno )

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

... DĚDICTVÍ - DĚDICTVÍ ...

,,V roce 2002 jsem pracovala v obchodním domě jako vedoucí ochranky. Práci jsem vykonávala s nadšením, ale můj plat byl tak malý, že jsem si od léta dělala starosti, jak dopadnou Vánoce. V té době se mi do rukou dostal leták na úvěrovou kartu. Pamatuji si to jako dnes. Bylo to 31.8.2002. Hodně mě překvapilo, že tam figurovalo jméno mého otce - křestní i příjmení. Toho jsem přitom více než čtyřicet let neviděla. Něco mi napovídalo, že to má nějaký význam. Své myšlenky jsem ale zaplašila s tím, že vše smyla vlna času. Těsně před Vánoci jsem dělala nákupy a tušila jsem , že s penězi nevyjdu. Vešla jsem do otevřeného kostela, byl prázdný, ale přes zamřížovanou část jsem viděla oltář a postavu Ježíše. Přemýšlela jsem, co říct a nakonec vyslovila prosbu. ,,Otče, jenž jsi na nebesích, víš, já jiného nemám, pomoz mi prosím, abych mohla koupit dárky pro syna. Nevím, jak to udělat, ale potřebuji to a moc ti předem za to děkuji." Za tři dny jsem si zašla vyřídit kreditku, dostala jsem úvěr a dárky pro syna nakoupila. Byla jsem šťastná, ale netušila jsem, že to není konec. Začátkem ledna přišel dopis mě a mé sestře. Měly jsme se dostavit k vyřízeni pozůstalosti, náš otec zemřel. Bylo tam uvedené i datum jeho skonu - 31.8.2002. Dědictví je krásná věc, ale ozvaly se vzpomínky a nedořešené vztahy. Skončila bych snad happyendem, ale má sestra dva roky na to náhle zemřela. Předtím mi několikrát říkala, že našeho otce ve snech často vídá. Já jsem ji tehdy bohužel nevěřila."

( Naděžda P., Ostrava )

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

... POUTNÍ MÍSTO - POUTNÍ  MÍSTO ...

,,Opakovaně jsem byla na zájezdu v Chorvatsku, navštěvuji poutní místo v Medugorje. Jezdí tam lidé z celého světa. Od roku 1981 se zde zjevuje Panenka Marie. Prý je ve spojení s jedním zdejším knězem, kterému předává poselství se zvláštním významem. Ze zjevení se tento kněz prý vzpamatovává pokaždé až tři hodiny. Poselství má být údajně deset, ale až s posledním zjevením se prý kněz dozví, proč byl vyvolen a proč se poselství splní. Předloni v srpnu chodila Panenka Marie před večerní Bohoslužbou po kostele. Bílou mlhu, která se posouvala ve směru k soše Panenky Marie jsem viděla i já. Modlila jsem se v těsné blízkosti této sochy. Loni mě zase zaujaly při mši za bílého dne mraky. Byly velice zvláštní, měly všelijaké podoby včetně lidských postav a u tribuny kazatele se rozplývaly. A pak při jedné noční Bohoslužbě jsem pod širým nebem zažila zvláštní bouřku. Po dvanácti záblescích se u Kříže objevila záře a ztratila se až po pěti minutách. Deštík, který začal padat cestou zpátky, na mě působil blahodárně."

( Marie K., Nový Borek )

  Obrazek

 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

http://img1.obrazkyanimace.com/oa/112/009.gif

... ANDĚLÉ - ANDĚLÉ ...

,,Mezi námi je mnoho Andělů, stačí se dívat srdcem. Když zemřela maminka, každý mě litoval. Ale já lítost nepotřebovala, jen lásku. Později umřela i babička, ale s ni mohu občas pobýt. Ovšem jen krátce a ve snu. Při našich rozhovorech mi zdůraznila, že nejdůležitější je právě láska. Tu vyznávala i za života. Říkávala, že máme všechny lidi milovat a ne je nenávidět. Nemáme také bezdůvodně své blízké mrtvé žádat o setkání. Jednou mě za to pořádně pokárala. Nyní mě už navštěvuje méně, většinou je to v době, když má zemřít někdo blízký z mých přátel. Nevadí mi, když za mnou nějaká ta mrtvá duše zavítá, alespoň máme možnost si pořádně spolu popovídat. Smrti se ale v žádném případě nebojme ! Avšak řešme vše, co je třeba teď a tady, pak už nevyřešíme zhola nic ! Všem přeji hodně lásky, zdraví a těm, kteří jsou osamělí, těm vzkazuji : ,,Máte kolem sebe Andělé i přátelé, stačí odstranit slupku tvrdosti ze svého srdce !"

( Jana )

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

... ZTRACENÉ ČÍSLO - ZTRACENÉ ČÍSLO ...

,,Před několika lety jsem řešil záhadu ztraceného telefonního čísla. Večer jsem si papírek s telefonním číslem položil vedle telefonu, abych nezapoměl, že mám volat kvůli pronájmu chalupy v Krkonoších na dovolenou. Ráno byl, ale lístek s číslem pryč. Nechápal jsem to, protože bydlím sám, psa nemám. Co to bylo za sílu, která číslo schovala ? Lístek s telefonním číslem se opět objevil u telefonu až druhý den. Zavolal jsem hned majiteli chalupy, ale ten mě hned zklamal. Na uvedený termín si chalupu den předtím (!) zamluvil někdo jiný. Sehnal jsem náhradní ubytování nedaleko a později děkoval prozřetelnosti. V době naši dovolené do stromu u chaloupky, kde jsme s přáteli měli být původně ubytováni, uhodil blesk a strom se zřítil na dům. Jeden z jeho letních návštěvníků byl vážně zraněný."

( Vojtěch S., Rakovník )

Spirit Obrazek

Spirit

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO